Bonsaj forum

Forum slovenskega bonsaj kluba

Pogovori o mednarodnih razstavah.
#52
Postavljanje dela razstave se začne v petek ob 19.00, preostali del pa ob 20.30. Žal prej prostori niso prosti. Zato naprošam vse vas za čim večjo udeležbo, da bo prostor hitro pripravljen. Dobimo se par minut pred 19.00 pred dvorano.

Dostava dreves za razstavo: v petek od 22.00-23.30, v soboto od 7.00-9.00
Prodajalci: v petek od 20.30-23.30, v soboto od 7.00-9.00

Za otvoritev sta nam Pečjak in Vinska klet priskrbela manjšo pogostitev, zato potrebujemo kozarčke za vino (Janez O.)

Kdor je naročil nove klubske majice, jih lahko prevzame na razstavi – najbolje v petek ali pa v soboto dopoldan.

Komisijo za izbor dreves prosim, da obvesti razstavljalce kdaj lahko dostavijo bonsaje – glej zgoraj (Roland)

Na razstavi ves čas potrebujemo dva reditelja. Priskrbeli smo dva jopiča z napisom, za katera bi prosil, da si jih člani malo menjavate.

Potrebujemo še kakega blagajnika, zato še enkrat prosim, če se lahko še kdo javi za par ur dela na blagajni.

Imeli bomo par miz na katerih lahko na lastno pest prodajate bonsaje.

Dobro bi bilo imeti uradnega fotografa, ki bi nam poslikal vsa razstavljena drevesa. Če kdo pozna koga, ki bi nam to lahko poceni naredil, naj prosim javi.

Rabimo dve škatli. Eno za glasovanje obiskovalcev in eno za nagradno igro Hranilnice LON.

Tisk klubskih vizitk s podatki kluba.

Ter rabimo enega zalivalca dreves. Če je le možno, da zalivalko/škropilko prinese s seboj.


Tokrat se je sestanka udeležilo 9 članov.
Zdaj gre zares, se vidimo čez en teden!
#53
Zdravo! Ker je bilo pri prijavi dreves treba navesti tudi velikost kompozicije, komisijo za izbor dreves sprašujem, če se bo to na razstavi upoštevalo. Glede na načrt postavitve, ki ga je na sestanku predstavil Nik, se mi namreč zdi, da bo prostora veliko premalo. Jaz se z veseljem odpovem kakemu mojemu prijavljenemu drrvesu, rad bi pa vedel, na koliko prostora lahko računam, da temu primerno izberem drevesa ali drevo in prilagodim kompozicijo.
Hvala!

LP
Tomaž
#55
Na ''hitro'' sem seštel zaželene dimenzije sprejetih kompozicij, ki so jih posredovali razstavljalci (upam, da sem sploh upošteval vse). Po teh podatkih bi potrebovali dobrih 69m, na voljo imamo pa 63m. Skratka očitno bomo/boste (komisija) morali narediti dodatno čistko.

Jaz sem pripravljen prinesti dve kompoziciji manj, kar pomeni 2,4m. Še vedno pa je za 3,6m preveč dreves.
#56
Zdravo! Ker je bilo pri prijavi dreves treba navesti tudi velikost kompozicije, komisijo za izbor dreves sprašujem, če se bo to na razstavi upoštevalo. Glede na načrt postavitve, ki ga je na sestanku predstavil Nik, se mi namreč zdi, da bo prostora veliko premalo. Jaz se z veseljem odpovem kakemu mojemu prijavljenemu drrvesu, rad bi pa vedel, na koliko prostora lahko računam, da temu primerno izberem drevesa ali drevo in prilagodim kompozicijo.
Hvala!

LP
Tomaž
Zdravo Tomaž.
Tam kjer so razstavljalci pri prijavi sporočili velikost kompozicije jih bomo z manjšimi odstopanji seveda upoštevali. Govorimo o odstopanji med 5 in 10 centimetri (odvisno od velikosti kompozicije). Glede na to, da se je Nik odpovedal razstavljanju dveh kompozicij in da bomo če bo potrebno tudi naketeri drugi razstavljalci zmanjšali predviden prostor z manjšim številom dreves, ti bomo zagotovilidovolj prostora. Pri končni postavitvi pa bo kot napisano lahko prišlo do manjših odstopanj med 5 do 10 centimetrov.

Lep pozdrav,
Roland
#58
Preden sem napisal zgornje vprašanje, sem kar nekaj časa razmišljal, ali naj ga objavim na forumu ali ne, saj sem bil skoraj prepričan, da bo razumljen narobe. Nisem se motil ...
da bomo če bo potrebno tudi naketeri drugi razstavljalci zmanjšali predviden prostor z manjšim številom dreves, ti bomo zagotovilidovolj prostora.
Roland, če si dobro prebral, sem bil sam prvi, ki se je bil pripravljen odreči razstavljanju kakega drevesa. Pravzaprav me ne bi motilo niti, če ne bi razstavljal nobenega. Nikakor ne gre zame. Hotel sem le opozoriti, da je prostor majhen in da pogled na natlačene police (z mojimi, tvojimi ali bilokaterimi bonsaji) ne bo lep. Oba dobro veva, da kompzicija zahteva svoj prostor in da lahko bonsaj le tako pride do izraza in zažari v vsej svoji lepoti. Kot vedno si želim le, da bi bil bonsajizem v Sloveniji predstavljen na najboljši možni način in naša bienalna razstava je gotovo priložnost za to.
Upam, da bo ta prispevek razumljen pravilno, nikogar ne napadam, nikomur ne solim pameti, pišem s prijaznimi mislimi, nasmeški, zgolj in samo skušam konstruktivno prispevati k uspehu razstave ... :P :P :P Uf, tole pisanje, ko ne vidiš sogovornika je res prava muka :-)
#59
A ja, pa še to sem hotel napisati. Z umikanjem dobrih dreves, kompozicij, po mojem (prosim lepo, res samo izražam svoje mnenje), ne delamo v prid razstavi. Kvaliteta s tem pada. Od nekdaj sem bil zagovornik kvalitetne razstave, vem pa, da vsi ne delijo mojega mnenja in s tem ni nič narobe!! :-) Tu se strinjam z Nikom, ki je zgoraj zapisal, da bi bila ob pomanjkanju prostora potrebna dodatna selekcija.

LP
Tomaž
#60
Preden sem napisal zgornje vprašanje, sem kar nekaj časa razmišljal, ali naj ga objavim na forumu ali ne, saj sem bil skoraj prepričan, da bo razumljen narobe. Nisem se motil ...
da bomo če bo potrebno tudi naketeri drugi razstavljalci zmanjšali predviden prostor z manjšim številom dreves, ti bomo zagotovilidovolj prostora.
Roland, če si dobro prebral, sem bil sam prvi, ki se je bil pripravljen odreči razstavljanju kakega drevesa. Pravzaprav me ne bi motilo niti, če ne bi razstavljal nobenega. Nikakor ne gre zame. Hotel sem le opozoriti, da je prostor majhen in da pogled na natlačene police (z mojimi, tvojimi ali bilokaterimi bonsaji) ne bo lep. Oba dobro veva, da kompzicija zahteva svoj prostor in da lahko bonsaj le tako pride do izraza in zažari v vsej svoji lepoti. Kot vedno si želim le, da bi bil bonsajizem v Sloveniji predstavljen na najboljši možni način in naša bienalna razstava je gotovo priložnost za to.
Upam, da bo ta prispevek razumljen pravilno, nikogar ne napadam, nikomur ne solim pameti, pišem s prijaznimi mislimi, nasmeški, zgolj in samo skušam konstruktivno prispevati k uspehu razstave ... :P :P :P Uf, tole pisanje, ko ne vidiš sogovornika je res prava muka :-)

Tomaž, sploh ni nobenega problema. Odgovoril sem ti konkretno za tvoje kompozicije, ker si me, kar je logično, vprašal z svoje kompozicije. O tem problemu glede prostora smo se pogovarjali že po sestanku in smo prišli do zaključka, da se bomo glede morebitne dodatne selekcije dreves dogovrili s tistimi člani kluba, ki imajo na razstavo sprejetih največ dreves. Ker ti nisi bil med njimi se nate nismo obrnili, vseeno pa hvala, da si se ponudil.

Pripravljene imamo vsaj tri scenarije glede razporeditve dreves tako, da mislim, da ni razloga za zaskrbljenost in bo dovolj prostora za vsa drevesa. Upam, da je s tem situacija pojasnjena in da nimaš več občutka, da si bil narobe razumljen ali celo, da se drugi člani žrtvujejo za to, da boš ti imel dovolj prostora.

lp, roland